http://www.xoops.ir

سیستم مدیریت محتوا زوپس

سیستم مدیریت محتوای زوپس، CMS قدرتمندی ‌است كه با زبان PHP نوشته شده و با بانک اطلاعات MySQL همخوانی دارد، استفاده از این نرم افزار كاملا آزاد و رایگان است، برای دریافت هسته‌ی اصلی این برنامه روی آیکن زیر کلیک کنید.

دریافت کنید
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
دون ژوانیسم ها چگونه افرادی هستند؟ [مسائل عمومی]
ورود به سایت
ورود خودکار

واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟
عضو شوید
افراد آنلاين
5 کاربر آن‌لاين است (4 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت انجمن ها)

عضو: 0
مهمان: 5

بیشتر...

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

دون ژوانیسم ها چگونه افرادی هستند؟
پیام زده شده در: ۱۳:۵۲:۲۷ شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱
#1
تازه وارد!
تازه وارد!

DonJuan
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۵:۴۵ شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱
از عزیزی
گروه:
کاربران سایت
پیام: 1
سطح : 1
پست/روز : 0 / 0
روز/پست : 0 / 0
درصد این سطح : 0
آفلاین
دون ژوان چیست؟

سندرم دون ژوانیسم اصطلاحی است غیر بالینی که به تمایل یک مرد برای داشتن روابط جنسی با زنان مختلف اشاره دارد. یک مرد دون ژوان قادر به برقراری روابط اجتماعی بسیار خوب و جذاب با زنان است، اما در پایداری و دوام رابطه عاطفی دچار مشکلات جدی می‌شود. این افراد فاقد توانایی ایجاد یک رابطه صمیمی و نزدیک با زنان بوده و بعد از تجربه رابطه جنسی تغییرات زیادی در خلق و منش آن‌ها اتفاق می‌افتد. شدت این مشکلات در حدی است که در نهایت به رها کردن رابطه ختم می‌شود. دون ژوان اصطلاحی است که از ادبیات و نمایش‌های اپرا گرفته شده است. دون ژوان نام شخصیتی افسانه‌ای است که زنان را اغوا و بعد رها می‌کند و فیلمی به نام Don Jon در سال 2013 با مظمون چنین افرادی ساخته شده است.

ویژگی‌های یک شخصیت دون ژوان

یک شخصیت دون ژوان قادر به برقراری ارتباط عاطفی عمیق به زنی که با او رابطه جنسی برقرار کرده است، نیست. مرد دون ژوان نه قادر است دوست بدارد و نه دوست داشته شدن را باور دارد. مردان دون ژوان پیام‌های دوست داشته شدن از طرف زنان را نوعی فریب و مورد سوءاستفاده قرار گرفتن تعبیر می‌کنند‌. این مردان نیاز به دوست داشته شدن را در خود انکار کرده و بیشتر ترجیح می‌دهند به جای دوست داشته شدن، مورد تحسین و تمجید قرار بگیرند تا احساس حقارت درونیشان ترمیم پیدا کند. شخصیت‌های دون ژوانیسم در مقابل احساس دوست داشته شدن و دوست داشتن احساس ناامنی و اضطراب می‌کنند و به همین دلیل نمی‌توانند به هیچ زنی اعتماد کنند. در حقيقت اینگونه مردان تنها با بدن زنان نه با شخصیت آنها ارتباط برقرار می‌کنند.

علت بروز دون ژوانیسم در افراد و بررسی ریشه‌های آن

در شکل‌گیری شخصیت دون ژوان عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند. در بین این عوامل تجربه‌های اولیه افراد در ارتباط با اشخاص مهم از جمله مراقبان اولیه بسیار مهم است؛ در ادامه به زمینه‌های شکل‌گیری شخصیت دون ژوان از دیدگاه‌های مختلف علم روانشناسی پرداخته می‌شود.

علت بروز دون ژوانیسم از دیدگاه تحلیلی: علت اینکه دون ژوان‌ها مي‌خواهند زن‌ها را به دست بیاورند، تصاحب کنند و سپس رها کنند، به احساس خشم و میل به انتقام جویی که از رابطه با مراقبت‌کننده اولیه خود که اکثرا مادرست، برمی‌گردد. این افراد برای ارضای احساس خشم خود تمایل دارند زن‌ها را به دست بیاورند، تصاحب کنند و بعد رها کنند.

روانشناسان فردگرا علت دون ژوانیسم را در این می‌دانند که دون ژوان‌ها احساس ناامنی، تحقیر و شکنندگی در رابطه با هویت مردانه خود دارند.

خانواده درمانگران معتقدند، ریشه‌های سندرم دون ژوانیسم در یک خانواده آشفته است که پدر خانواده ضعیف و مادر سلطه‌گر با نوسانات روحی شدید است. به طور کلی، شروع رفتارهای دون ژوان‌ها از دوران نوجوانی است. با این وجود، ریشه‌های اصلی این نوع رفتارها را باید در دوران کودکی، به ویژه نحوه ارتباط و تعامل کودک با مادر جستجو کرد.

رفتار درمانگران معتقدند در خانواده‌ای که در آن پدر به مادر وفادار نیست و والدین قادر به برقراری رابطه صمیمانه نیستند، دون ژوان‌ها رفتار پدر و مادر خود را الگو برداری می‌کنند.

روانشناسان رشد معتقدند که مردان دون ژوان در پی یافتن مادر خویش در زن‌های دیگر هستند و این به خاطر دلبستگی ناامنی است که در دوران شیرخوارگی و کودکی با مادر داشته‌اند.
شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید

[جستجوی پیشرفته]