http://www.xoops.ir

سیستم مدیریت محتوا زوپس

سیستم مدیریت محتوای زوپس، CMS قدرتمندی ‌است كه با زبان PHP نوشته شده و با بانک اطلاعات MySQL همخوانی دارد، استفاده از این نرم افزار كاملا آزاد و رایگان است، برای دریافت هسته‌ی اصلی این برنامه روی آیکن زیر کلیک کنید.

دریافت کنید
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
پاسخ به: ماژولهای پدر و مادر دار [ماژول ها]
ورود به سایت

ورود خودکار

واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟
عضو شوید
افراد آنلاين
5 کاربر آن‌لاين است (5 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت انجمن ها)

عضو: 0
مهمان: 5

بیشتر...

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

ماژولهای پدر و مادر دار
پیام زده شده در: ۱۴:۴۷ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
کار و زندگیش همین جاست!
کار و زندگیش همین جاست!

aslani606
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۶ سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۶
از ايران
گروه:
کاربران سایت
پیام: 684
سطح : 23
پست/روز : 0 / 569
روز/پست : 228 / 25516
درصد این سطح : 78
آفلاین
اگر ممکنه یکی بگه کدوم ماژولها پشتیبانی میشه؟؟!!!!!!؟؟؟؟؟
اگر تصمیم گرفته شد ماژولی نصب بشه و در نسخه های بعدی هم ساپورت بشه و مشکل نداشته باشه
چند تا از ماژولهایی که من نصب کردم حتی تو سایتش که مشکلم را مطرح کردم جوابی دریافت نکردم.
یعنی باید پاکش کنم و یک ماژول مشابه را نصب کنم که با این نسخه های جدید مشکل نداشته باشه.

با تشکر
موفق باشید

پاسخ به: ماژولهای پدر و مادر دار
پیام زده شده در: ۱۵:۱۴ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
...:::مدیر اصلی سایت:::...

voltan
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۵۲ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۵
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
پیام: 3328
سطح : 44
پست/روز : 218 / 1092
روز/پست : 1109 / 51997
درصد این سطح : 69
آفلاین
هیچ ایده ای ندارم! متاسفانه الان تیم مدیریت زوپس وضعیتی به وجود آورده که توسعه دهنده ها دارن از پروژه فرار میکنن.

مثلا میتونم بگم ماژول نیوز ولی هیچ تضمینی نیست که فردا یه ماژول با یه اسم دیگه بیاد و بعدش بگن دیگه نیوز پشتیبانی نمیشه ! بقیه ماژول ها هم همینه

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۴:۰۷ پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۱
تازه وارد!
تازه وارد!

رهگذر
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۴ سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۸۵
از iran
گروه:
کاربران سایت
پیام: 15
سطح : 2
پست/روز : 0 / 40
روز/پست : 5 / 1946
درصد این سطح : 62
آفلاین
چرا کاری نمیکنن که تو نسخه های جدید زوپس هم بشه از ماژولای قدیمی استفاده کرد ؟! مگه اینکار چقدر پیچیده ست ؟!
بااین وجود شاید از نسخه های جدید زوپس اونطور که باید و شاید استقبال نشه

پیام زده شده در: ۹:۵۷ پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۱

عشق مدرن
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۱۴ شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۳
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
پیام: 2656
سطح : 41
پست/روز : 0 / 1003
روز/پست : 885 / 53303
درصد این سطح : 15
آفلاین
ببینید
اولا: دولاپ ماژول ها با اسم دیگه ای هیچ ربطی به مشکل امکان یتیم شدن اونا در آینده نداره. مثلا حسین ماژول fmcontent رو ادامه داد بعد اونو یتیم کرد و الان با اسم news ادامه میده که ادامه همونه. فقط اسم گذاری جدید باعث درک بهتر و عدم قاطی کردن بقیه میشه. مخصوصا در ماژول های کانتنت که الان کلیشون در زوپس هستند.

ثانیا باید وقتی یک توسعه دهنده ماژول خودش رو میسازه امکان پورت از ماژول های عمده ای رو که تصور میکنه خیلیا دارن فراهم کنه. این بسیار مهمه که توسعه دهنده های فعلی زوپس مخصوصا در ماژول های کانتنت ازش غافل شدن
مثلا باید در پابلیشر یا همین fmcontent این امکان باشه که شما از ماژول های کانتنت مثل news یا همین xnews بتونی پورت کنی در نتیجه دیگه برای یوزری مثل شما فرقی نمیکنه ماژول قبلی بمیره و توسعه پیدا نکنه

ثالثا اوپن سورس کلا همینه که همه چیز و همه راه ها درش بازه. ممکنه فردا ماژولی اصلا توسعه پیدا نکنه. شما داری مجانی در این فضا بهره میبری با تمام مزایا و معایب

رابعا برنامه برای ساپورت ماژول های قدیمی در تقریبا همه cms ها به این صورته:
1- تا یه زمانی مثلا تا نسخه های 2.5.x که بدون هیچ ایرادی نصب میشن و ارور ندارن
2- در یک نسخه هایی هشدار داده میشن که برای تطبیق در نسخه های بعدتر باید یه سری فانکشن ها به یه سری دیگه تغییر کنن و تمام تغییرات رو هم مینویسن که کسانی که یه ذره هم بلد باشن میتونن درستش کنن طوری که تطبیق پیدا کنه
3- در یه نسخه ای اگر موارد تطبیقی 2 انجام نشده باشه ماژول از کار میافته ولی اگه انجام شده باشه تقریبا تا ابد میتونه در یک سی ام اس مثل زوپس کار کنه

یه چیزیم بگم
مشکل ساپورت قدیمی ها تازه فقط سی ام اسی مثل زوپس نیست. چیزایی که زوپس با اون نوشته شدن مثل php و mysql هم هستن. اگر php تغییر کنه همه چی ممکنه از کار بیافته
مثلا الان php داره ext/mysql رو کلا در نسخه 5.5 حذف میکنه. اگر واقعا این کارو بکنن تا یکی دو سال دیگه که همه سرور های شما و بنده به این نسخه آپدیت بشن. هیچ ماژولی قدیمی دیگه کار نخواهد کرد مگه اینکه با اکستنش های دیگه مثل pdo تطبیق داده بشه

البته یه چیز دیگم بگم.
متاسفانه و بسیار متاسفانه من در 5 سال گذشته تقریبا دولاپ خاصی در ماژول های زوپس نمیبینم. من اینو در xoops.org هم نوشتم که به مامبا برخورد
من این زیریا رو میبینم ولی تاکید دارم که موارد زیر دولاپ نیست و همین به مامبا برخورد:
1- دولاپ ماژول هایی یا ساخت ماژول های جدید با امکانات کمتر از ماژول های قدیمی تر - هر دولاپری که این کارو بکنه مثل مايژول گالری با امکانات کمتر از xcgal بنویسه فقط وقت خودشو تلف کرده
2- ساخت یا دولاپ ماژول هایی که هنوز باگ دارن و استیبل نیستن یا امکانات مهمی مثل clone یا پورت از سایر ماژول ها ندارن (تا امروز هیچ ماژول کانتنت درستی نداریم که بشه بهش پورت کرد)
3- تطبیق ماژول های قدیمی با نسخه های جدید زوپس و php و mysql (انصافا مامبا در این زمینه شاهکار کرده)

دولاپ از نظر من یعنی ایجاد امکانات جدید بدون باگ و پیشرفته

که این بالایی خیلی کم بوده

من در سایت xoops.org فعال هستم تا بتوانیم زوپس را به شرایط مطلوب یک CMS برتر برسانیم.
آیا میدانید جستجو هم وجود دارد؟

پیام زده شده در: ۱۳:۲۸ دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲
کار و زندگیش همین جاست!
کار و زندگیش همین جاست!

aslani606
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۶ سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۶
از ايران
گروه:
کاربران سایت
پیام: 684
سطح : 23
پست/روز : 0 / 569
روز/پست : 228 / 25516
درصد این سطح : 78
آفلاین
سلام
من الان نزدیک به 7 سال از زوپس استفاده میکنم.به پشتیبانی مدیران و کاربران سایت
متاسفانه تو این یکسال با مشکلات زیادی روبرو شدم
هر روز مشکل من با ین ماژولها بیشتر میشه
یکی پس از دیگری سکته میزنند
الان هم در ماژول وب لینک نمیتونم ارسال کنم دیباک را فعال میکنم علاوه بر خطای خود ماژول خطاهایی نشون میده که مربوط به یک ماژول دیگست

آیا در این ماژولها این امکان نیست که خروجی گرفته بشه و در یک ماژول دیگه ایمپورت کرد؟!

والا من دیگه خسته شدم از دست این مازولها. درسته که مجانی هستند. دستشون هم درد نکنه.ولی .... خوب این همه فقط صرف میکنه آخرش همه پوچ میشه مثلا تو این ماژول وب لینک نزدیک به 850 لینک دارم

یا در ماژول اسمازت سکشن بیش از 1000
حالا اگر قرار باشه تک تک اینها در یک تاریخی دار فانی را وداع کنند.رو چه حسابی میشه به زوپس و ماژولهاش اعتماد کرد و سایت را بر اساس اون طراحی کرد.

ما که مثل مدیران سایت این همه حرفه ای نیستیم تا مشکلات را با کدنویسی زیاد حل کنیم باید چکار کنیم؟

با سپاس فراوان

پیام زده شده در: ۰:۳۹ جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۲

عشق مدرن
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۱۴ شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۳
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
پیام: 2656
سطح : 41
پست/روز : 0 / 1003
روز/پست : 885 / 53303
درصد این سطح : 15
آفلاین
نقل قول:

aslani606 نوشته:
سلام
من الان نزدیک به 7 سال از زوپس استفاده میکنم.به پشتیبانی مدیران و کاربران سایت
متاسفانه تو این یکسال با مشکلات زیادی روبرو شدم
هر روز مشکل من با ین ماژولها بیشتر میشه
یکی پس از دیگری سکته میزنند
الان هم در ماژول وب لینک نمیتونم ارسال کنم دیباک را فعال میکنم علاوه بر خطای خود ماژول خطاهایی نشون میده که مربوط به یک ماژول دیگست

آیا در این ماژولها این امکان نیست که خروجی گرفته بشه و در یک ماژول دیگه ایمپورت کرد؟!

والا من دیگه خسته شدم از دست این مازولها. درسته که مجانی هستند. دستشون هم درد نکنه.ولی .... خوب این همه فقط صرف میکنه آخرش همه پوچ میشه مثلا تو این ماژول وب لینک نزدیک به 850 لینک دارم

یا در ماژول اسمازت سکشن بیش از 1000
حالا اگر قرار باشه تک تک اینها در یک تاریخی دار فانی را وداع کنند.رو چه حسابی میشه به زوپس و ماژولهاش اعتماد کرد و سایت را بر اساس اون طراحی کرد.

ما که مثل مدیران سایت این همه حرفه ای نیستیم تا مشکلات را با کدنویسی زیاد حل کنیم باید چکار کنیم؟

با سپاس فراوان

اسمارت سکشن که به پابلیشر پورت میشه. شاید خودشم آپدیت شده باشه نمیدونم

weblinks هم مشکلاتشو میشه حل کرد اکثرا به نسخه php مربوط میشن

به mylinks هم قابل پورته

من در سایت xoops.org فعال هستم تا بتوانیم زوپس را به شرایط مطلوب یک CMS برتر برسانیم.
آیا میدانید جستجو هم وجود دارد؟

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید

[جستجوی پیشرفته]