http://www.xoops.ir

سیستم مدیریت محتوا زوپس

سیستم مدیریت محتوای زوپس، CMS قدرتمندی ‌است كه با زبان PHP نوشته شده و با بانک اطلاعات MySQL همخوانی دارد، استفاده از این نرم افزار كاملا آزاد و رایگان است، برای دریافت هسته‌ی اصلی این برنامه روی آیکن زیر کلیک کنید.

دریافت کنید
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
پاسخ به: xoops 2.6.0 alpha 1 منتشر شد (فقط برای تست) [هسته زوپس]
ورود به سایت

ورود خودکار

واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟
عضو شوید
افراد آنلاين
8 کاربر آن‌لاين است (5 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت انجمن ها)

عضو: 0
مهمان: 8

بیشتر...

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: xoops 2.6.0 alpha 1 منتشر شد (فقط برای تست)
پیام زده شده در: ۱۹:۱۷ چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۱
...:::مدیر اصلی سایت:::...

voltan
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۵۲ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۵
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
پیام: 3328
سطح : 44
پست/روز : 218 / 1092
روز/پست : 1109 / 44149
درصد این سطح : 69
آفلاین
چند سال پیش بعد از انتشار زوپس ۲.۳ قرار بود نسخه بعدی زوپس زوپس ۳ باشه . از اون زمان دی جی ( دولاپر اصلی زوپس ) داره روی این نسخه کار میکنه. تقریبا یک سال و نیم پیش اولین دمو بر اساس زند فریم ورک ۱.۱ عرضه شد و بعد از اون یه سری توسعه و کار انجام شد. در هین توسعه زوپس ا نجین تیم زوسپ برای رفع باگ و برخی قابلیت ها زوپس ۲.۴ و ۲.۵ رو منتشر کردن ( البته با تایید دی جی و اینکه نسخه ۲.۴.۵ و ۲.۵.۳ رو مستقیما خودش رفع باگ کرد )

از حدود یک سال پیش بین دی جی و بعضی از مدیران غیر فنی پروژه اختلاف نظر هایی به وجود اومد که حالا جای بحثش اینجا نیست . و این مدیران غیر فنی تصمیم گرفتن که زوپس ۲.۶ رو داشته باشن و چند توسعه دهنده هم شروع به کار روی این نسخه کردن که بعد از یک سال به اینجا رسیده.

از طرف دیگه دی جی به همراه یه تیم دو سه نفره که بیشتر توی تست و مشاوره باهاش همکاری دارن توسعه زوپس ا نجین رو ادامه دادو از اوخر پایز گذشته با ارائه زند ۲ نسخه بتا ۱ این پروژه هم بر اساس زند ۲ دوباره نویسی شد و تا الان به نظرم بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته. الان هسته کاملا تموم شده و ماژول سیستم هم بیش از ۶۰ درصد کارهاش تموم شده.

من هم دارم روی چند تا ماژول کاربردی ( فعلا اخبار - پیج - اسلاید - کانتکت ) کار میکنم ( بعدا به ترتیب رای - بنر - گالری - انجمن )

تصمیم دی جی اینه که بعد از آماده شدن این نسخه ( تا حدی که بشه منتشرش کرد ) پروژه رو توی گیت هاب قرار بده و ادامه توسعه اونجا انجام بشه.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۴۴ چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۱

عشق مدرن
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۱۴ شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۳
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
پیام: 2656
سطح : 41
پست/روز : 0 / 1003
روز/پست : 885 / 46100
درصد این سطح : 15
آفلاین
تنها چیزی که من در مورد زوپس اینجین دیدم که محل اختلاف بین مامبا و دی جی هم بوده همین عدم دولاپ باز بوده
یعنی همین که الان ما تنها چیزی که ازش میدونیم اینه که هیچی ازش نمیدونیم
در هر حال من از دست تسم هسته فعلی 2.6 هم راضی نیستم چون اینام جوابی بهمون نمیدن

من در سایت xoops.org فعال هستم تا بتوانیم زوپس را به شرایط مطلوب یک CMS برتر برسانیم.
آیا میدانید جستجو هم وجود دارد؟

پیام زده شده در: ۱۳:۳۹ شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۱

عشق مدرن
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
آفلاین
نقل قول:

باید انجین دیتابیس به InnoDB تغییر پیدا کنه که برای این کار باید جداول جدید ساخته بشه و اطلاعات از جدامل قبلی به جدید ها کپی بشه با آپدیت جدول نمیشه همه قابلیت ها رو داشت

من یکمی در مورد MyISAM و InnoDB نگاه کردم.

نکته بسیار مهم و خطرناک اینه که کلا از پارسال یعنی 10 جولای 2011 رسما پشتیبانی از ext/mysql در php خاتمه پیدا کرده:
http://news.php.net/php.internals/53799
این یعنی اینکه هر زمانی که واقعا اینو وردارن که به نظر میرسه در نسخه php 5.5 حتما ورداشته میشه. کل زوپس و ماژول ها میرن هوا و از کار میافتن.

الان به نظر مهمترین نکته استفاده از extension PDO به همراه اینجین InnoDB است که بهترین روش موجوده.
البته من فقط یکمی اطلاعات از نت دیدم و حسین خیلی بهتر میتونه توضیح بده.

من در سایت xoops.org فعال هستم تا بتوانیم زوپس را به شرایط مطلوب یک CMS برتر برسانیم.

پیام زده شده در: ۲۰:۲۳ شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۱

voltan
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
آفلاین
PDO خیلی لازمه ولی از اون مهم تر پروت کردن به InnoDB .
PDO رو توسعه دهنده ها میتونن روش کار کنن و وقتی آدمه شد وارد هسته و ماژول ها کنن و با آپدیت به نسخه جدید بدون هیچ زحمتی برای کاربر سیستم دیتابیس عضو میشه. این برای توسعه دهنده ها یکم سخته ولی برای یوزر دردسر نداری. اصلا یوزر متوجه نمیشه چه اتفاقی افتاده

ولی تغییر انجین دیتابیس به InnoDB چیزی که برای یوزر دردسر داره . برای توسعه دهنده ها کار خاصی نداره فقط باید فایل های اس کیو ال رو ادیت کنن و انتهاش اسم انجین رو عوض کنن. ولی در هنگام آپدیت باید دیتابیس جدید ساخته بشه و دونه دونه جدول جدید ساخته بشه بعدش اطلاعات سطر به سطر کپی بشه توی دیتابیس-> جدول جدید.

این مسئله با توجه به حجم دیتابیس و حساسیت کار و اینکه یوزر باید این کار رو ( اجرای اسکریپت آپگرید مربوطه ) رو خودش انجام بده و منتظر بمونه بدون مشکل اطلاعات کپی بشه و ممکنه به ارور های عجیب و غریب هم بر بخوره خیلی کار سخت میشه

اینو هم میدونم که با آپدیت جدول از فرمت قبلی به InnoDB همه ویژگی های InnoDB ایجاد نمیشه و اگر در اسکریپت آپگرید این روش رو دنبال کنن در اصل اومدن و کاربر رو یه جوری دور زدن و کار رو سنبل کردن

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۱۴ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۱

voltan
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
آفلاین
قرار بود تا آخر سپتامبر نسخه آلفا ۲ با یه سری ویژگی جدید ارائه بشه. ولی تا الان من حتی یه خط کد جدید در اس وی ان زوپس ندیدم !! واقعا تلاششون شایان تقدیره

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۰۲ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۱

عشق مدرن
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
آفلاین
بله من از اول نوشتم که 8 ماه خیلی کمه تو 8 سال زوپس به جایی نرسیده حالا تو 8 ماه چطوری راهی رو بره که 8 سال نرفته.
متاسفانه به نظر من خیلی راه ها اشتباه رفته شده.
یه مورد اخیرش اینه که یهو مامبا تصمیم گرفته SVN رو تغییر بده.
http://xoops.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=349562

من نمیدونم SVN قدیمی چه ایرادی داشت خیلی سرعت داشت و امکان دانلود به صورت tar داشت.
SVN جدید رو من که نمیتونم باهاش کار کنم.
در مورد تست و دیباگ هم من چیز خاصی نمیبینم تست که فقط منحصر به پیدا کردن غلط های املایی فایل زبانه.
چرا باید باگ های newbb رو الان بعد 8 سال پیدا کنیم؟ من مطمانم هر کدوم از دولاپر هایی که روی newbb کار کردن دو دقیقه وقت میزاشتن باگ های تابلو اون رو پیدا میکردن.
تازه بعضی دولاپر ها هم به جای دولاپ فقط دنبال گذاشتن یه اسم از خودشونن. مثلا wishcraft رفته xforum رو دولاپ کرده. سوال من اینه که چه ایرادی داشت همین newbb رو دولاپ و دیباگ میکرد؟ با اسم دیگه ای منتشر میکرد.

پیام زده شده در: ۲۱:۳۵ سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۱

voltan
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
آفلاین
جالب اینه کسی هم توی سایت زوپس او ار جی نمیپرسه کار روی نسخه جدید به کجا رسید !!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۴:۵۰ چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۱

mojtabajml
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۳۷ جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
پیام: 396
سطح : 18
پست/روز : 0 / 438
روز/پست : 132 / 15955
درصد این سطح : 52
آفلاین
هسته زوپس خیلی دیگه قدیمیه و ادامه توسعه بر اساس این هسته اصلن کار منطقی نیست چون مشکلات زیادی داره و معماری هم خیلی قدیمی شده و عملا توسعه ماژول های کاربردی و قدرتمند دیگه باهاش ممکن نیست. توسعه زوپس انجین بر اساس زند ۲ بسیار کار جالبیه و دمویی که من ازش دیدم فکر میکنم بخش زیادی از توسعه ش پیش رفته. البته یه موردی که امیدوارم در زوپس انجین در نظر بگیرن طراحی مستقل از نوع دیتابیس هستش که بشه با دیتابیس هایی مثل postgresql هم کار کرد.

پیام زده شده در: ۱۷:۱۴ چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۱

عشق مدرن
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
آفلاین
کلا که اکثر پروژه های اوپن سورس روی زمان بندی جلو نمیرن.
در زوپس هم که همیشه کلی از زمان بندی عقب بود.
مدیر هسته های قبلی هم همینطور بودن. scalpa هم عقب بود و dj هم بسیار بسیار عقب بود.
الان هنوز اقلا بعد از 2 سال غیر از دو تا آلفا هیچ نسخه حتی بتا از XE منتشر نشده
من مطمانم اگه DJ خدا هم باشه اقلا 3 سال از همین امروز طول میکشه تا XE یه کم استیبل بشه.
نسخه های بتا هم به درد نمیخورن تا وقتی که استیبل بشن و بتونی سایت های live رو بهشون آپدیت کنی.
اشتباه برداشتن سنگ بزرگه.
و اشتباه از خیلی قبل در زوپس وجود داشته. به نظر من اقلا 5 ساله که زوپس راه رو اشتباه رفته و خیلیم اشتباه بوده.
انحراف از راه درست ده درجه و 20 درجه نیست بلکه یه 180 درجه اشتباه وجود داشته که الان نمیشه درستش کرد.
راه درست این بوده:

1- کلا نباید از همون 5 سال پیش روی نسخه جدیدی کار میشد تا وقتی نسخه 2 کاملا استیبل و بدون هارد کد میشد. یعنی باید زوپس 2.6 اقلا دو سال پیش منتشر شده بود. وقتی اون منتشر میشد بعد باید روی نسخه جدیدی مثل XE کار میشد. وقتی شما نسخه فعلی خوبی نداری نمیتونی 3 سال بری روی XE کار کنی.

2- باید مدیر هسته و تیم هسته به جای تمرکز روی هسته به شدت روی ماژول ها کار میکرد و یه پک از ماژول های مورد نیاز مانند content گالری دانلود و اینا بیرون میداد.

3- باید یه تیم قوی QC ایجاد میشد برای دیباگ کردن و تست کردن درست ماژول ها و هسته. کد نویسی ده برابر ساده تر از دیباگ کردن خود اون کده. تیم دیباگ باید خیلی قویتر از تیم کد نویسی و هسته باشه. متاسفانه الان در زوپس روی هر ماژولی دست بزاری کلی باگ ریز و درشت داره چون متاسفانه ملت در سایت زوپس و اینجا و اونجا تصور میکنن باگ فقط یعنی یه ایراد زبان انگلیسی تو فایل زبان!!!!!!! و warning و notice های زیر صفحه که هر نا بینا میتونه اونا رو ببینه!!
الان یه سری زیادی ماژول در زوپس هست که به درد نمیخورن چون استیبل نیستن یا اقلا از نظر من یه نفر استیبل نیستن.

4- باید در پروژه های اوپن سورس غیر از توان در حوزه کد نویسی برای انتخاب افراد به عنوان مدیر یا سر تیم چیز دیگه ای مد نظر قرار نگیره. رفیق بازی و این مسایل جایی نداشته باشه. هر کی چیزی بلد بود باید بره بالا و کسی که کاری بلد نیست باید خلع بشه و کارها رو باید به کسانی داد که در اون زمینه وارد هستند.
اگر کسی در مدیریت وارده باد مدیر بشه اگر کسی در نظارت انجمن خوبه و خوب میتونه سوالاتو جواب بده و زمان آن لاینش زیاده مثل مامبا باید همون کارو بهش بدن. اشتباه اینجاست که همه چیز رفاقتی جلو بره.

پیام زده شده در: ۲۳:۳۵ پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۱

mojtabajml
نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۳۷ جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران سایت
مدیران اصلی سایت
پیام: 396
سطح : 18
پست/روز : 0 / 438
روز/پست : 132 / 15955
درصد این سطح : 52
آفلاین
این مشکلاتی که شما میگی همه مشکلات ۳-۴ سال اخیر زوپس بوده که بسیاری از توسعه دهنده های خوب زوپس بخاطر همین مشکلات کنار کشیدن. من آینده رو بر اساس هسته فعلی مناسب نمیبینم و فقط امیدوارم که زوپس انجین بتونه یه هسته پایدار بر اساس امکانات و طراحی فوق العاده زند۲ ارائه بده. من روی زوپس ماژول کاربردی سنگین دارم که سه ساله داره توسعه پیدا میکنه و زیر بار سنگین بوده، توی این سه سال برداشت من این بوده که زوپس هسته‌ی بسیار پایداری داره و واقعا خیلی کم اتفاق میافته که ما مشکل روی هسته داشته باشیم ولی توسعه بر اساس تکنولوژی های جدید دیگه روی زوپس امکان پذیر نیست و با توسعه دهنده های فعلی هم نمیشه خیلی به آینده اون امیدوار بود. اون امکاناتی که باعث پایداری زوپس فعلی هستن به شکلی بسیار حرفه ای و گسترده توی زند۲ اومده و کاری که دی جی روی زوپس انجین میکنه فقط کاستوم کردن یه سی ام اس بر اساس اون معماری هستش که خیلی کار منطقی هم هستش.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید

[جستجوی پیشرفته]