http://www.xoops.ir

سیستم مدیریت محتوا زوپس

سیستم مدیریت محتوای زوپس، CMS قدرتمندی ‌است كه با زبان PHP نوشته شده و با بانک اطلاعات MySQL همخوانی دارد، استفاده از این نرم افزار كاملا آزاد و رایگان است، برای دریافت هسته‌ی اصلی این برنامه روی آیکن زیر کلیک کنید.

دریافت کنید
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
زوپس فارسی
انجمن ها - همه پیام ها
ورود به سایت
ورود خودکار

واژه رمز را فراموش کرده‌اید؟
عضو شوید
افراد آنلاين
3 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت انجمن ها)

عضو: 0
مهمان: 3

بیشتر...نکات بعد ز خرید بخاری انرژی
پیام زده شده در: ۲۱:۴۷:۴۳ شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱
#1
تازه وارد!
تازه وارد!

tajhizara123
برای استفاده از خدمات پس از نصب و گارانتی هیتر ها و بخاری‌ انرژی پس از دریافت محصول، با شماره‌های درج‌شده بر روی بسته محصول تماس گیرید تا نماینده‌ای از مجموعه خدمات پس از فروش انرژی برای نصب و راه اندازه هیتر در محل موردنظر شما حاضر شود. لازم به ذکر است در صورت باز شدن جعبه محصول پیش از حضور نماینده مجاز شرکت انرژی گارانتی فاقد اعتبار خواهد شد.
اگر تصمیم به نصب هيترهای فوق در فضاهای بسته رادارید استفاده از دودکش الزامی می‌باشد.
دودکش هيترهای فوق باید در طول مسير، به‌خصوص در عبور از جدار سقف يا ديوار نسبت به مواد قابل اشتعال دارای فاصله ايمنی کافی و حتماً دارای عایق حرارتی مناسب باشد زیرا در صورت عدم رعایت این موضوع گرمای دودکش هیتر در مجاورت با مواد قابل اشتعال می‌تواند باعث ایجاد خطر آتش‌سوزی گردد.چه کسانی بیشتر در معرض افسردگی پس از خیانت همسر قرار می گیرند؟
پیام زده شده در: ۱۹:۴۵:۳۴ شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱
#2
تازه وارد!
تازه وارد!

depression12
وقتی افراد متوجه وجود فرد سوم یا خیانت همسر خود می‌شوند با بحران بزرگی مواجه می‌شوند. علاوه بر اینکه مملو از احساسات و هیجانات منفی هستند باید برای ادامه زندگی خود نیز تصمیم بگیرند. این شرایط سخت ممکن است زمینه‌ساز افسردگی در فرد خیانت‌دیده شود. در واقع می‌توان گفت بعد از کشف خیانت، همسر خیانت‌دیده ابتدا هیجانات منفی بسیار زیادی را تجربه می‌کند. یکی از این هیجانات خشم است. شدت خشم در ابتدا بسیار زیاد است؛ اما بسته به نوع تفکر یا رفتار افراد می‌تواند تبدیل به افسردگی شود. اگر افراد این خشم را معطوف به خود کنند به این معنا که خود را صددرصد مقصر بدانند و سرزنش کنند بعد از خیانت همسر به احتمال بسیار زیادی دچار افسردگی می‌شوند.

اگرچه تجربه کوتاه افسردگی در زوج‌هایی که با خیانت مواجه شده‌اند، طبیعی است؛ اما بعضی تیپ‌های شخصیتی بیشتر در معرض اختلال افسردگی بعد از خیانت همسر هستند از جمله:

شخصیت‌های وابسته

افرادی که تمرکز زیادی روی همسرشان دارند و تمام زندگی خود را برپایه تصمیمات همسرشان می‌گیرند، حتی تصمیمات شخصی و کارهایی که مربوط به زندگی فردی‌شان است. این افراد وقتی با خیانت همسر خود مواجه می‌شوند، در مرحله اول اغلب تجربه حمله اضطرابی پنیک را دارند و احساس می‌کنند زندگی‌شان به آخر رسیده و سعی می‌کنند به شیوه‌های مختلف خود را فریب بدهند که این موضوع واقعیت ندارد، چرا که تجربه خیانت همسر برایشان خارج از تصورشان است. این افراد بعد از مرحله انکارِ خیانت همسرشان وقتی واقعیت را می‌پذیرند، وارد مرحله افسردگی می‌شوند و اگر به سرعت به روانشناس مراجعه نکنند، ممکن است سال‌ها افسرده بمانند و افسردگی‌شان تبدیل به انواع مشکلات بدنی شود.

شخصیت‌های افسرده

افرادی که از قبل زمینه‌های افسردگی را دارند و به همین دلیل نقش منفعلی نیز در زندگی مشترک دارند، زمانی که با خیانت همسرشان مواجه می‌شوند، اغلب خلق افسرده‌شان تبدیل به اختلال افسردگی شده و اغلب این افراد برای خارج شدن از این شرایط، حتما نیاز به کمک یک فرد متخصص مثل روانشناس یا روانپزشک را دارند.

شخصیت‌های خود شیفته

افرادی که تصور می‌کنند در همه زمینه‌ها بهتر از همسر خود هستند، برای مثال از نظر خانوادگی، مالی، شغل یا تحصیل از همسر خود بالاتر هستند، زمانی که با خیانت همسر خود مواجه می‌شوند، به شدت باورهایشان نسبت به توانایی‌ها و منحصر به فرد بودنشان بهم خورده و به یکباره خود را می‌بازند و احساس شکست و تهی بودن می‌کنند. این افراد به شدت در معرض افسردگی و خودکشی هستند و مراجعه به روانشناس یا روانپزشک برای آنها ضروری است.دون ژوانیسم ها چگونه افرادی هستند؟
پیام زده شده در: ۱۳:۵۲:۲۷ شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱
#3
تازه وارد!
تازه وارد!

DonJuan
دون ژوان چیست؟

سندرم دون ژوانیسم اصطلاحی است غیر بالینی که به تمایل یک مرد برای داشتن روابط جنسی با زنان مختلف اشاره دارد. یک مرد دون ژوان قادر به برقراری روابط اجتماعی بسیار خوب و جذاب با زنان است، اما در پایداری و دوام رابطه عاطفی دچار مشکلات جدی می‌شود. این افراد فاقد توانایی ایجاد یک رابطه صمیمی و نزدیک با زنان بوده و بعد از تجربه رابطه جنسی تغییرات زیادی در خلق و منش آن‌ها اتفاق می‌افتد. شدت این مشکلات در حدی است که در نهایت به رها کردن رابطه ختم می‌شود. دون ژوان اصطلاحی است که از ادبیات و نمایش‌های اپرا گرفته شده است. دون ژوان نام شخصیتی افسانه‌ای است که زنان را اغوا و بعد رها می‌کند و فیلمی به نام Don Jon در سال 2013 با مظمون چنین افرادی ساخته شده است.

ویژگی‌های یک شخصیت دون ژوان

یک شخصیت دون ژوان قادر به برقراری ارتباط عاطفی عمیق به زنی که با او رابطه جنسی برقرار کرده است، نیست. مرد دون ژوان نه قادر است دوست بدارد و نه دوست داشته شدن را باور دارد. مردان دون ژوان پیام‌های دوست داشته شدن از طرف زنان را نوعی فریب و مورد سوءاستفاده قرار گرفتن تعبیر می‌کنند‌. این مردان نیاز به دوست داشته شدن را در خود انکار کرده و بیشتر ترجیح می‌دهند به جای دوست داشته شدن، مورد تحسین و تمجید قرار بگیرند تا احساس حقارت درونیشان ترمیم پیدا کند. شخصیت‌های دون ژوانیسم در مقابل احساس دوست داشته شدن و دوست داشتن احساس ناامنی و اضطراب می‌کنند و به همین دلیل نمی‌توانند به هیچ زنی اعتماد کنند. در حقيقت اینگونه مردان تنها با بدن زنان نه با شخصیت آنها ارتباط برقرار می‌کنند.

علت بروز دون ژوانیسم در افراد و بررسی ریشه‌های آن

در شکل‌گیری شخصیت دون ژوان عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند. در بین این عوامل تجربه‌های اولیه افراد در ارتباط با اشخاص مهم از جمله مراقبان اولیه بسیار مهم است؛ در ادامه به زمینه‌های شکل‌گیری شخصیت دون ژوان از دیدگاه‌های مختلف علم روانشناسی پرداخته می‌شود.

علت بروز دون ژوانیسم از دیدگاه تحلیلی: علت اینکه دون ژوان‌ها مي‌خواهند زن‌ها را به دست بیاورند، تصاحب کنند و سپس رها کنند، به احساس خشم و میل به انتقام جویی که از رابطه با مراقبت‌کننده اولیه خود که اکثرا مادرست، برمی‌گردد. این افراد برای ارضای احساس خشم خود تمایل دارند زن‌ها را به دست بیاورند، تصاحب کنند و بعد رها کنند.

روانشناسان فردگرا علت دون ژوانیسم را در این می‌دانند که دون ژوان‌ها احساس ناامنی، تحقیر و شکنندگی در رابطه با هویت مردانه خود دارند.

خانواده درمانگران معتقدند، ریشه‌های سندرم دون ژوانیسم در یک خانواده آشفته است که پدر خانواده ضعیف و مادر سلطه‌گر با نوسانات روحی شدید است. به طور کلی، شروع رفتارهای دون ژوان‌ها از دوران نوجوانی است. با این وجود، ریشه‌های اصلی این نوع رفتارها را باید در دوران کودکی، به ویژه نحوه ارتباط و تعامل کودک با مادر جستجو کرد.

رفتار درمانگران معتقدند در خانواده‌ای که در آن پدر به مادر وفادار نیست و والدین قادر به برقراری رابطه صمیمانه نیستند، دون ژوان‌ها رفتار پدر و مادر خود را الگو برداری می‌کنند.

روانشناسان رشد معتقدند که مردان دون ژوان در پی یافتن مادر خویش در زن‌های دیگر هستند و این به خاطر دلبستگی ناامنی است که در دوران شیرخوارگی و کودکی با مادر داشته‌اند.انواع قطعات و لوازم یدکی ایران خودرو
پیام زده شده در: ۱۸:۵۲:۲۴ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
#4
تازه وارد!
تازه وارد!

yadaki123
لوازم یدکی ایران خودرو توسط شرکت ایران خودرو تولید می‌شود و خریداران می‌توانند به راحتی لوازم یدکی ایران خودرو را از فروشگاه‌های معتبر و همچنین سایت فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی مستر یدکی خریداری کنند. قطعات یدکی ایران خودرو از تنوع بالایی برخوردار است. این قطعات شامل لوازم موردنیاز برای بخش‌های مختلفی از خودرو می‌شود:

سامانه روشنایی و علامت‌دهی
سامانه برق‌رسانی
سامانه‌های استارت
سامانه ترمز
سامانه خنک‌کاری
سیستم اگزوز
سیستم سوخت‌رسانی
سیستم انتقال قدرت
سامانه تعلیق و هدایت خودرو
سیستم تهویه مطبو
قطعات و اجزای موتورنقد و بررسی کولر سلولزی انرژی
پیام زده شده در: ۱۵:۱۳:۱۲ شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱
#5
تازه وارد!
تازه وارد!

tajhizman
شرکت انرژی از خوشنام ترین و مبتکرترین تولید کنندگان وسایل گرمایشی و سرمایشی در ایران می باشد. این شرکت در خرداد 1348 تأسیس شد و تا سال 1368 در تولید انواع بخاری کارگاهی، هیتر و کوره هوای گرم به یکی از شناخته شده ترین برندها تبدیل گردید. محصولات با کیفیت و کارآمد از خصوصیات تولیدات این گروه صنعتی می باشد.
شرکت انرژی با به دست آوردن تجارب زیاد و ارزنده ای در تولید انواع بخاری و هیتر، تولید مبتکرانه کولر آبی سلولزی انرژی را از دهه 1370 نیز در دستور کار خود قرار داد به طوری که امروزه کولر آبی انرژی سلولزی سهم عمده ای از بازار کولرهای آبی سلولزی در ایران را به خود اختصاص داده است. بسیاری از افراد نام کولر انرژی را مساوی با کولر سلولزی می دانند.

کولرهای آبی یکی از پرکاربردترین تجهیزات سرمایشی در ایران هستند، اما پوشال‌های آن‌ها باعث می‌شود بعضی افراد به این نوع کولرها حساسیت داشته باشند. به همین دلیل کولر سلولزی با کولرهای پوشالی جایگزین شده‌اند. کولر سلولزی انرژی جزو محصولاتی است که رضایت مشتریان را تا حد زیادی جلب کرده و جزو برندهای باکیفیت بازار محسوب می‌شود.
کولر سلولزی انرژی در دو دسته کولر سلولزی صنعتی و کولر سلولزی خانگی تقسیم بندی شده اند. شما می توانید با در نظر گرفتن متراژ فضای خود، کولر انرژی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. کولر های صنعتی انرژی بزرگ بوده مناسب فضاهای مختلف مثل سالن های اجتماعات ، کارگاه ها، کارخانجات، سالن های برگزاری امتحانات، سوله ها و … می باشد.
پدهای سلولزی باعث افزایش بازدهی کولر برای خنک کردن فضا می‌شوند و مصرف انرژی را نیز تا حدی کاهش‌ می‌دهند. این پدها مقاومت بیشتری نسبت به مدل‌های پوشالی دارند، به همین دلیل نیازی نیست هر سال یا دو سال یکبار تعویض شوند و هر ۵ سال یکبار باید آن‌ها را عوض کرد. این کولرها ضد آلرژی هستند و حتی به نوعی فیلتر هوا محسوب می‌شوند و اجازه نمی‌دهند آلودگی‌ هوا و گرد و غبار از طریق کولر وارد فضا شود.

نقد و بررسی کولر سلولزی انرژی نشان می‌دهد این محصولات مزیت‌‌های بیشتری نسبت به کولرهای پوشالی دارند. به همین دلیل بسیاری از مشتریان این کولرها را با نمونه‌های پوشالی جایگزین کرده‌اند.پاسخ به: مشکل در نصب
پیام زده شده در: ۱۸:۳۴:۴۸ شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱
#6
تازه وارد!
تازه وارد!

tahvienovin
https://taskmiran.com/xiaomi-phones
https://tahvienovin.com/product/chiller
https://taskmiran.com/hisense-phones
https://tahvienovin.com/product/fancoil
https://taskmiran.com/support
https://tahvienovin.com/product
https://dr-baghaei.com/%D8%A8%D9%87%D8 ... D8%AD-%D9%82%D9%84%D8%A8/
https://airport-taxivip.com/
https://interior-designer.ir/
https://interior-designer.ir/%d9%84%db ... %d8%a8%db%8c%d9%86%d8%aa/
https://pishroschool.ir/
https://www.airport-viptaxi.com/
https://www.drtajbakhsh.ir/hemorrhoids/
https://shafa.clinic/laser-hair-cyst/
https://shafa.clinic/woman-hemorrhoid-doctor/
https://drdarman.ir/shaghaghe-maghad/
https://www.drtajbakhsh.ir/page1-2.php
https://laser-doc.com/%d8%af%d8%b1%d9% ... %d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1/
https://clinic-laser.ir/%d9%84%db%8c%d ... %d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%b1/
https://www.speck-iran.com/%D9%BE%D9%8 ... D8%B1-%D9%82%D9%88%DB%8C/
https://rahsamair.com/%d8%af%d9%85%d9%be%d8%b1/
https://drdarman.ir/women/%D8%AE%D8%AF ... D9%86%D9%85-%D9%87%D8%A7/
https://barmaun.com/fa/products/
https://amina-group.com/website-design/
https://amina-group.com/internet-advertising/
https://drsetayesh.com/
https://tahvienovin.ir/product/%d8%af% ... %d9%be%d9%84%db%8c%d8%aa/
https://danaplastiranian.com/product-c ... edicine/single-use-glove/
https://drmahdiani.com/%D9%BE%D8%B1%D9 ... %DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87/
https://hitema.co/%da%a9%d9%88%d9%84%d ... %d8%aa%d8%a7%d8%a8%d9%84/
https://sin-group.co/%d9%85%d8%b4%d8%a ... %d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa/
https://skin-hair.ir/%d9%85%d8%a7%d9%8 ... %d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c/
https://filterpressco.com/
https://www.jolgeh.ir/%d8%b4%db%8c%d8% ... %d8%b3%d9%81%db%8c%d8%af/
https://zaeemco.com/%da%a9%d9%88%d8%af-%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b9/
https://shiraalat.com/
https://www.parsethylene.com/%D9%84%D9 ... 7%D8%AA%DB%8C%D9%84%D9%86
https://www.kspcor.com/%D9%85%D9%86%D9 ... 8%AA%DB%8C%D9%84%D9%86-4/
https://dr-aghapour.com/mesotherapy/
https://www.assai.ir/%d8%aa%d8%a7%d8%b ... %d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c/
https://partonil.com/%d9%88%d8%b1%d9%8 ... %d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%84/مشخصات لنت ترمز تیبا
پیام زده شده در: ۵:۰۹:۴۳ سه شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱
#7
تازه وارد!
تازه وارد!

mryadaki123
برای خرید لنت تیبا بهتر است با مشخصات آن آشناشوید. مشخصات لنت ترمز عقب سایپا یدک (کاسه ای): لنت ترمز عقب سایپا که از مواد مرغوب و با کیفیت تهیه شده است، بر روی چرخ عقب تیبا تیپ ( تیبا و تیبا2) قابل نصب است. این لنت به خوبی بر روی سیستم ترمز تیبا نصب می‌شود و تجربه ترمزگیری قوی و بدون صدا را برای شما فراهم ‌می‌کند. اگر به دنبال لنت ترمز تیبا 2 هستید این لنت مناسب ماشین شماست. لنت ترمز جلو پارس مدل صادراتی: شرکت لنت پارس با بهره‌گیری از جدیدترین‌ فناوری‌های ساخت لنت ترمز خودرو این لنت را مناسب محور جلو تیبا تولید کرده است. لنت‌های این برند کم‌ترین اثرات مخرب را بر روی قطعات دیگر خودرو مانند دیسک ترمز تیبا می‌گذارد و با ایجاد نیروی اصطکاک مناسب عملکرد خوبی برای ترمز گیری سریع و قوی دارد و احتمال وقوع حادثه را به حداقل می‌رساند. همچنین این لنت از موادی تهیه شده که سازگار با محیط زیست است. لنت ترمز عقب پارس مدل صادراتی : لنت ترمز عقب پارس هممانند مورد قبل از برند پارس لنت است و همان ویژگی‌ها را دارد. این لنت بر روی چرخ‌های عقب خودرو تیبا نصب می‌شود و مناسب خودرو تیبا تیپ (تیبا و تیبا۲) است. لنت ترمز عقب امکو (کاسه ای) مدل برند امکو با استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب به تولید قطعات مختلف خودروها از جمله لنت ترمز می‌پردازد. لنت ترمز عقب امکو ساخته شده از مواد با کیفیت ترمز گیری خوب و بدون صدای سوت را برای شما فراهم می‌کند. نصب و تعویض راحت لنت ترمز، دوام بالا و حداقل تولید صدا و ارتعاش و همچنین عملکرد مناسب در دمای بالا از جمله ویژگی‌های دیگر این لنت ترمز است. لنت ترمز جلو امکو مدل ۹۵۵۱۱۱۱۲۲: این لنت بر روی چرخ‌ها جلو تیبا نصب می‌شود و همانند لنت عقب این برند، نصب و تعویض آن بسیار راحت است. علاوه بر ویژگی‌های گفته شده مقاومت در برابر خوردگی و اصطکاک از جمله ویژگی‌های مهم این لنت ترمز است.کولر سلولزی چیست؟
پیام زده شده در: ۱۸:۴۰:۰۷ دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱
#8
تازه وارد!
تازه وارد!

tajhizman
کولرهای آبی جزو کاربردی‌ترین سیستم‌های خنک کننده در ایران محسوب می‌شوند. معمولاً اگر در ساختمانی امکانات کولرگازی و سیستم‌های مرکزی سرمایش یا گرمایش نداشته باشد، از کولر آبی استفاده می‌شود. کولر سلولزی نوع خاصی از کولر آبی است که در قسمت واسط تبخیر آن، به جای پدهای پوشالی پدهای سلولزی به کار رفته است.

کولرهای آبی سلولزی بازدهی بیشتری نسبت به مدل‌های پوشالی دارند، هزینه نگهداری از آن‌ها کمتر است و حساسیت ایجاد نمی‌کنند (برخی از افراد به خرده‌های پوشال که به همراه جریان هوا از کانال کولر وارد می‌شود، حساسیت دارند). این مزیت‌ها باعث شده است که کولر سلولزی به مرور زمان با مدل‌های پوشالی جایگزین شوند.

کولر آبی سلولزی جدید نسبت به کولرهای پوشالی قدمت کمتری در بازار دارد، اما در همین زمان محدود هم توانسته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند.سرمایه در گردش چیست؟
پیام زده شده در: ۱۴:۰۲:۳۴ سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱
#9
تازه وارد!
تازه وارد!

mizan
سرمایه در گردش نشان دهنده میزان سود آور بودن شرکت هاست و این مسئله برای کسانی که می خواهند در شرکت های بورسی سرمایه گذاری کنند بسیار حائز اهمیت است چرا که اصل ترین سرمایه ای که برای سرمایه گذار در شرکت ها به سودآوری می پردازد. همین سرمایه در گردش است. سرمایه در گردش بیشترین تاثیر را بر روی سود سازی و میزان تولیدات موثر است. به طور کلی مزایای محاسبه سرمایه در گردش بصورت زیر خلاصه می شود.

اندازه گیری نقدینگی کوتاه مدت
شناسایی توانایی های مدیریتی در استفاده بهینه از دارایی
تخمین ظرفیت رشد

فرمول و نحوه محاسبه سرمایه در گردش

همانطر که در بالا به آن اشاره شد سرمایه در گردش و مدیریت آن نقش بسزایی در سلامت مال یک کسب و کار دارد . فرمول و نحوه محاسبه سرمایه در گردش بصورت زیر است:


بدهی های جاری – دارایی های جاری = سرمایه در گردش خالص
حساب های تجاری قابل پرداخت- هزینه های تعهدی + حساب های قابل دریافت + سرمایه گذاری قابل توافق+ معادل نقدی = سرمایه در گردش خالص


برای بدست آوردن میزان ریسک سرمایه گذاری در شرکت لازم است، نسبت سرمایه در گردش را بدست آوریدک. نسبت سرمایه در گردش نسبت دارایی های جاری تقسیم بر بدهی جاری است

در مواردی که سرمایه در گردش کمتر از یک باشد، نشانه دهنده نسبت سرمایه در گردش منفی است یعنی میزان بدهی بیشتر از دارایی است و سرمایه گذاری در چنین شرکتی پر خطر است.
در مواردی که نسبت سرمایه در گردش بیشتر از ۱ باشد نشان دهنده آن است که دارایی شرکت بیشتر از بدهی های آن است ولی در مورادی که این عدد بیشتر از ۲ باشد، شرکت دارایی های جاری مازاد زیادی دارد که آن‌ها را در دارایی هایی بابازده بالاتر سرمایه گذاری نمی‌کند. بنابرایت بهترین عدد که برای سرمایه گذاری مناسب است عدد بین ۱.۲ تا ۲ است

منبع مطلب: مقاله سرمایه در گردش چیست؟ سایت میزانمزایا و معایب زندگی در ونکوور كانادا چیست؟
پیام زده شده در: ۱۸:۴۲:۰۸ سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱
#10
تازه وارد!
تازه وارد!

msvancover
مزایای زندگی در ونکوور
شهر خوش طرح
ونکوور شهر ایده‌آلی است. برنامه ریزی شهر در جهت دستیابی به فضای سبز کافی، و همچنین رسیدن به هدف تراکم جمعیت است. فضاهای سبز به زیبایی در بین ساختمان‌های مرتفع و ساختمان‌های کم ارتفاع توزیع شده است. اگرچه جمعیت زیادی در شهر وجود دارد، اما توزیع گسترده با تراکم پایین، مشکلاتی را که در محیط‌های شلوغ پیش می‌آید، برطرف می‌کند. بسیاری از دانشجوهای جهان تصمیم می‌گیرند برای مطالعه‌‌ی تقسیم فضا از ونکوور بازدید کنند.

شهر خوش طرح ونکوور

شهر از فضاهای تعریف‌شده‌ای برخوردار است، و این به اين معنی است که وقتی در شهر قدم می‌زنید، همه چیز در فاصله‌ی نزدیکی از شما قرار دارد. این شامل فضاهای سبز، برای آرامش دادن به چشم‌ها و محیط اطراف نیز می‌شود.


طبیعت ونکوور
وقتی در ونکوور زندگی می‌کنید، در سراسر شهر چشم اندازهای شگفت انگیزی می‌بينيد. این شهر با اقیانوس آرام تلاقی می‌کند و تمام ونکوور محصور در کوه‌های صخره‌ای است. هر وقت از خانه خارج می‌شوید آسمان باز و کوه‌ها را در تمام زاویه‌ها می‌بینید. يكي از جاذبه‌های اين شهر سنجاب است كه تقريبا هر روز آن‌ها را در كوچه و خيابان می‌بينيد، البته در نواحی جنگلی خرس هم ندرتا ديده می‌شود. يكی از خاطرات خوب من روزي است كه در منطقه‌ی كوكيتلام يك گوزن را ديدم كه در حال عبور از خیابان بود.
اگر تصمیم به زندگی در ونکوور کانادا دارید، متوجه خواهید شد که اتفاق خوبی در انتظارتان است. منظره‌ی اطراف و آسمان زیبا گاه گاهی شما را از فشارهای روزمره رها می‌کند.

مراقبت از کودک
مراکز زیادی برای "مراقبت از کودکان" و همچنین امکانات "مراقبت از کودکان در منزل" در ونکوور وجود دارد. برای نگهداری فرزندتان در این مراکز باید هر روز حدود 50 دلار کانادا پرداخت کنید. برخی از مادرانی که در خانه می‌مانند، تمایل دارند که از فرزندان مادران شاغل، در خانه و با هزینه‌ی تقریبا نصف مراقبت کنند. این در کانادا کاملا رايج است. اما اگر مادری به طور همزمان از بیش از دو فرزند مراقبت کند، باید مجوز رسمی برای مراقبت از کودکان را داشته باشد. از این رو، قبل از این که فرزندتان را برای مراقبت به کسی بسپارید، مجوز او را بررسی کنید.

اوقات فراغت در فضای باز
همانطور که می‌دانید، ونکوور مناظر و چشم اندازهای شگفت انگیزی دارد. شرايط ونکوور باعث شده است که بتوانید از طبیعت رويايي و مناظر دلنشين به طور کامل لذت ببرید. کوه‌های زيادي برای پیاده روی، اسکی، قايق سواري و گشت و گذار وجود دارد. ماجراجویی‌های زیادی در ونکوور در انتظار شما است. شما بهترین گزینه‌های ممکن را برای نزدیک شدن به طبیعت و لذت بردن تمام و کمال از آن دارید.

عکس زیبا از پارک های ونکوور

پارک‌های حفاظت شده‌ی زیادی در ونکوور وجود دارد و همچنین این شهر فعالیت‌های زیادی را در اختیار مردم قرار می‌دهد. شما می‌توانید از موزه‌ها، گاستاون، چایناتاون، پارک‌ها و مکان‌های بسیار دیگری بازدید کنید. چایناتاون باغ‌های بسيار زیبایی دارد که پس از ورود نمی‌توانید از آن‌ها دل بكنيد و شما را وادار می‌کند که تا جايي که امکان دارد در آنجا بمانید.
همچنین می‌توانید برای قایق سواری به Deep Cove بروید، در دره‌ی لین (Lyn) پیاده روی کرده و از باغ‌های گیاه شناسی دیدن کنید. مکان‌های مربوط به طبیعت در ونکوور آنقدر زیاد است که می‌شود این فهرست را بدون وقفه ادامه داد.
تا اینجا، در مورد مزایای زندگی در ونکوور اطلاعات کسب کردید. حال اجازه دهید روی جنبه‌های منفی ونکوور تمرکز کنیم. اگرچه ونکوور چیزهای زیادی دارد، اما آیا می‌توانید از پس مشکلاتی که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم، بر آیید؟


معایب زندگی در ونکوور
همانطور که می‌دانید زندگی در شهر ونکوور مزایای فراوانی برای شما دارد. به عنوان مثال، سطح زندگی در ونکوور بالا می‌باشد. اما تقریبا می‌توان گفت که هیچ شهر کامل و بی عیب و نقصی در دنیا وجود ندارد. در ادامه‌ی این مقاله، مشکلات زندگی در ونکوور را برای شما شرح می‌دهیم.

امکان وقوع بلایای طبیعی در ونکوور وجود دارد
ونکوور هم مانند هرجاي دنيا ممکن است با بلایای طبیعی مواجه شود. این بلا ممکن است زلزله باشد. بنابراین قبل از نقل مکان دائمی به ونکوور این حقیقت را در نظر داشته باشید.

آب و هوای ونکوور
در طول ماه‌های سرد، ونکوور گرم‌ترین آب و هوا را در کانادا دارد. اگرچه سرمای استخوان‌سوز بر تمام شهرهای کانادا حاکم است، اما ونکوور به صورت طبیعی از آن سرما در امان است. این شهر در نزدیکی دریا واقع شده و با کوه احاطه شده است. کوه‌های ونکوور، از رسیدن وزش نسیم قطب شمال به شهر جلوگیری می‌کنند و كمي هم رطوبت دارد كه محسوس نيست و پوست را لطيف مي‌كند.
بارش برف: در مقایسه با شهرهای دیگر کانادا، در ونکوور برف کمتری می‌بارد. در وونکور به مدت 10 روز شاهد بارش برف به ارتفاع حداكثر چند سانتي‌متر خواهید بود. كه این تقریبا بارندگی محسوب نمی‌شود.
بارش باران: اگرچه بارش برف در شهر ونکوور باعث مشکلات چندانی نمی‌شود، اما بارش باران زیاد است. ونکوور یکی از مه‌آلودترین شهرهای کانادا است. گاهی آدم فكر مي‌كند كه انگار قرار نیست باران هیچوقت بند بياید.

آب و هوای ونکوور

تابستان: آب و هوای ونکوور در تابستان لذت بخش بوده و روزهای آفتابی آن دلپذیر است. با این وجود، انتظار تابستانی گرم همانند تابستان تورنتو را نداشته باشید. در بعضي روز‌هاي تابستان، مردم می‌توانند از وقت خود در ساحل لذت ببرند و هر نوع فعالیتی را در فضای باز انجام دهند.

منبع: مزایا و معایب زندگی در ونکوور