پاسخ به: xoops 2.6.0 alpha 1 منتشر شد (فقط برای تست)

فرستنده voltan در تاريخ ۱۳۹۱/۶/۱ ۱۹:۱۷:۲۸
چند سال پیش بعد از انتشار زوپس ۲.۳ قرار بود نسخه بعدی زوپس زوپس ۳ باشه . از اون زمان دی جی ( دولاپر اصلی زوپس ) داره روی این نسخه کار میکنه. تقریبا یک سال و نیم پیش اولین دمو بر اساس زند فریم ورک ۱.۱ عرضه شد و بعد از اون یه سری توسعه و کار انجام شد. در هین توسعه زوپس ا نجین تیم زوسپ برای رفع باگ و برخی قابلیت ها زوپس ۲.۴ و ۲.۵ رو منتشر کردن ( البته با تایید دی جی و اینکه نسخه ۲.۴.۵ و ۲.۵.۳ رو مستقیما خودش رفع باگ کرد )

از حدود یک سال پیش بین دی جی و بعضی از مدیران غیر فنی پروژه اختلاف نظر هایی به وجود اومد که حالا جای بحثش اینجا نیست . و این مدیران غیر فنی تصمیم گرفتن که زوپس ۲.۶ رو داشته باشن و چند توسعه دهنده هم شروع به کار روی این نسخه کردن که بعد از یک سال به اینجا رسیده.

از طرف دیگه دی جی به همراه یه تیم دو سه نفره که بیشتر توی تست و مشاوره باهاش همکاری دارن توسعه زوپس ا نجین رو ادامه دادو از اوخر پایز گذشته با ارائه زند ۲ نسخه بتا ۱ این پروژه هم بر اساس زند ۲ دوباره نویسی شد و تا الان به نظرم بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته. الان هسته کاملا تموم شده و ماژول سیستم هم بیش از ۶۰ درصد کارهاش تموم شده.

من هم دارم روی چند تا ماژول کاربردی ( فعلا اخبار - پیج - اسلاید - کانتکت ) کار میکنم ( بعدا به ترتیب رای - بنر - گالری - انجمن )

تصمیم دی جی اینه که بعد از آماده شدن این نسخه ( تا حدی که بشه منتشرش کرد ) پروژه رو توی گیت هاب قرار بده و ادامه توسعه اونجا انجام بشه.

لینک این پست : http://www.xoops.ir/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=18970